Zpět

Ropáček realizující ptákoviny

Znak, štempl a logo :

Historie : Tato organizace vznikla v létě roku 1989, jako následek tábora (tehdy ještě téměř pionýrského) v Polsku. Zakládajícímu členstvu totiž bylo líto se po táboře rozejít.
První akce proběhla tamtéž, pod heslem "Do studené mořské vody jedině teple oblečen".

Zpočátku se instituce vyžívala v pořádání sobotních výletů (v prvních letech jich bylo přes 50, teď už nám zlenivělo členstvo). Většina výletů byla (jak se na řádnou organizaci sluší) vždy tématicky zaměřena. Například na počest ekonomické reformy byly uspořádány hned dva výlety, a to : "Všichni k Lopatě" (na stejnojmenný hrad nedaleko Plzně) a "Všichni na Buben" (rovněž tak). Čistě turisticky zaměřené akce byly např. výlety "Po značené turistické stezce z konečné tramvaje č.4 na Krkavec", a to jak z té bližší (4 km), tak z té vzdálenější (35 km). Kladného ohodnocení se dočkal také výlet určený k rozšíření všeobecného vzdělání s tématem "Přestup z vlaku na vlak" (a to z vlaku v Dobřanech na vlak v Nezvěsticích, přičemž vzdálenost mezi nástupišti činila 21 km).

Hned jak to zákony v roce 1992 umožnily, byla uspořádána čistě soukromá obdoba pionýrských táborů (do toho to mělo tedy hooodně daleko) - "Letní tábor pro starší a pokročilé", který se dočkal ještě několika repríz, než bylo tradiční místo jeho konání rozvrtáno ropovodem směr Ingolstadt (až to zaroste, pokračujem).

Současnost : Protože členstvo od doby založení poněkud zestárlo (zejména ti mladší), pracuje se momentálně na sehnání členstva nového. Za tím účelem byl pořádán výcvikový "Poškolní výlet 8.A 34.ZŠ v Plzni".

Protest : Členstvo SPRP protestuje touto cestou proti tomu, aby název "ptákovina" byl zneužíván televizí k označování zábavy, která té naší nesahá ani po kotníky.


Aktuality i neaktuality
pro členstvo i nečlenstvo :
Poškolní výlet 8.A 34.ZŠ Plzeň ... aneb "Když pedagog dělá jenom do pátku ..."
Na zříceninu hradu Gutštejna ... tentokrát jako výlet zcela mimoškolní
Vyhláška o konání
školního výletu 2.C
... tentokrát pro změnu jako výlet zcela školní
Zpět" JINAK ŇYC NOVÝHO ...


ropacek@ropacek.cz

Ropáček 1997-2000

Prosím když sem vlezete znovu (ano, jsou i takoví vlezlouni), dejte "Reload".
Stránka se může občas i vylepšit  (bohužel ne sama).