Menu
Menu
Zpět

Pozvánka na poškolní výlet
(konající se těsně po školním výletě
jako jeho prodloužení, vyvrcholení a zakončení)

Proč : Protože (školní výlet je prý moc krátký).
Kdy : No přece těsně po školním výletě, jako jeho prodloužení, vyvrcholení a zakončení, takže
od pátku 30.května 1997 odpoledne do neděle 1.června 1997 večer
Kde : No přece tam, kde školní výlet. Jo aha - adresa . Takže
Rekreační středisko [PRO INTERNET CENSORED]
Jak tam : nejjednodušším možným způsobem, protože už tam budeme (od středy 28.5.), na výletě školním.
Jak zpět : nejsložitějším možným způsobem, tj. kombinací pěšího pochodu a autobusu či vlaku (podle toho, kam se vejdeme a co pojede - bude totiž od 1.června v platnosti nový jízdní neřád). Podrobnosti budou zjištěny a oznámeny včas (pracuje se na tom).
Nejpravděpodobnější :
1) autobus od Karlových Varů, v 17:10 na autobusovém nádraží
2) vlastní nohy cca 10 km + vlak od Konstantinových Lázní, v 18:03 na Hlavním nádraží
Rance budou v každém případě dopravovány extra.
Kde bydlíme : Jako na školním výletě, ve stejných chatkách (přece se nebudeme někam stěhovat). V každé chatce jsou tři (téměř normální) postele s povlečením a jedna skříň. A navíc střecha, stěny, okna, dveře, elektřina, stolek a málo místa.
Co jíme : Jak kdo. Zájemci o jídlo, máte zajištěnou páteční večeři + sobotní a nedělní oběd v jídelně rekreačního střediska. Rekreační středisko není bohužel vybaveno kuchyní, kterou by nám byli ochotni obětovat (to nám radši uvaří sami). I přes to část pátku věnujeme zajištění zásob pro vaření na ohni a jiné laboratorní práce. K tomu účelu vemte s sebou odpovídající kapesné.
Co pijem’ : Kdo to řek’ ? No, když už jsme u toho, v rekreačním středisku mají pro nás dostatečné množství limonád a jiných tekutin ve svém bufetu (bohužel opět za další peníze). Pokud nám do toho nebude nic pršet (a nikdo kecat), stvoříme na ohništi čaj. Po loňských zkušenostech raději opatříme jednotný typ čaje (určený všelidovým hlasováním) až při pátečním nákupu. Voda tam je (tentokrát opravdu a není hřbitovní jako loni).
Co to stojí : Tak to máme dva noclehy (kupodivu stejně drahé, 60 korun a 60 korun) + jídla v jídelně, celkem 198,- korun českých zaplatíme rekreačnímu středisku (každý). Ti, kteří se chtějí vrátit domů, komě toho nutně potřebují peníze na zpáteční cestu (předběžně odhadnuto na 30,-Kč). Nezapomeňte kapesné na zakoupení potravin k ohništi a pití.
Co s sebou : Následující seznam by měl být (snad) shodný i pro výlet školní :

sebe . Kdo se zapomene doma, může klidně zapomenout i všechno ostatní.
něco na spaní (nikoliv prášky, ale oděv). Dámy v růžové noční košilce a pánové ve slušivém tenkém pyžámku sice zaujmou své spolužáky, ale nevyspí se (zimou). V chatkách totiž nejsou kamna a (s výjimkou několika posledních nočních hodin) bude ještě květen.
hygienické potřeby. V rekreačním středisku jsou umývárny a sprchy s teplou vodou. Jak se to používá a co je k tomu zapotřebí snad už ví každý („dyť je to sakra vosmá třída“).
oděv a potřeby sportovní. Ve středisku je hřiště fotbalové, tenisové, volejbalové, minigolfové a (zřejmě) na vodní pólo (vypadá to jako bazén a normální lidi se v tom prý koupou). Dále je tam hřiště na stolní tenis (vypadá jako stůl s nějakými čárami a síťkou a je v klubovně). Ovšem kromě hřišť tam není nic - takže vemte s sebou míče a míčky všeho druhu + pálky, rakety, nohy a jiné plácačky na pohon těchto míčů. Ostatní sportovní potřeby (např. karty) dle vlastního výběru (nezapomeňte, že může taky pršet).
kulturní potřeby. Jsou vítány hudební nástroje všeho druhu. Doporučujeme zajistit dostatek zpěvníků a jiných pamatováků na písničky. Pro případ špatného a ještě horšího počasí si vemte společenské hry a čtivo.
když už jsme u špatného počasí - nezapomeňte, že k dosažení domova v neděli bude nutno ujít minimálně 3 km pěšky (ostatně k dosažení střediska ve středu taky). A ve vlaku ani v autobuse vás není kde vyždímat a kam pověsit. Na nohou se při chůzi (většinou) nosí boty (informace pro ty, kteří se to ještě nedoslechli), kvalita bot musí být nepřímo úměrná kvalitě cesty a počasí.
jídelní nářadí v omezenější míře, než loni. Použijeme ho jen při ohnišťových experimentech. Každý se tedy může zamyslet (hlavou - to je ten konec těla, který po většinu dne bývá nejvýš a je v tom ta díra, do které se sype jídlo) - doporučena esšusiho nádoba, lžíce (pro ty, co se s ní už naučili zacházet), hrneček plecháček a nůž (mrtvoly vzniklé jeho neodborným použitím budou osvobozeny od závěrečného pochodu na autobus).

Co děláme : V podstatě totéž, co na školním výletě. Program přizpůsobíme počasí. Kolem je krásný les a jiná krajina, v rekreačním středisku jsou hřiště, bazén, klubovna a pěkné velké ohniště. Pokud budou nápady žactva v rámci platných zákonů a bezpečnosti práce, pak se na poškolním výletě fantazii meze nekladou a je možno si vlastními silami vymyslet libovolný kulturně zábavný program.
Kdo to vede : Neví se zcela přesně, jak „to“ vlastně vzniklo. Ale pokud chcete za každou cenu mluvit s odpovědnou osobou a autorem tohoto lejstra, pak zavolejte [NA INTERNETU CENSORED] - on už se někdo přizná.
Co teď : Aby se vyhovělo alespoň minimálním nutným formalitám, je potřeba vyplnit přiloženou přihlášku.
Co potom : Už se jenom těšit na výlet.

Zpět

Ropáček


ropacek@ropacek.cz

Ropáček 1997