Menu
Menu
Zpět

Pozvánka pro lidské zříceniny
na zříceninu hradu Gutštejna
(akce konající se jako výlet zcela mimoškolní)

Proč : Protože školní a poškolní výlet byl prý moc krátký.
Kdy : od soboty 21.června 1997 dopoledne   do neděle 22.června 1997 večer
Kde : ve vlaku, na cestě tam, pod hradem Gutštejnem, na hradě Gutštejně, vedle hradu Gutštejna, na cestě zpět a opět ve vlaku
Jak tam : vlakmo, pěšmo (gramatický tvar dle vzoru “koňmo”, tj. “na koni” ; z čehož logickou úvahou plyne, že se přepravujeme na vlaku a na pěšu - česky řečeno “po svejch”). Odjezd vlaku směr Pňovany - Strahov v sobotu v 10:58 (aspoň si to myslí České dráhy).
Jak zpět : pěšmo, vlakmo. Příjezd vlaku od Pňovan v neděli v 18:05 (zlatý voči - to by to nesmělo mít zpoždění ...).
Sraz : v sobotu 21.června v 10:28 v hale Hlavního nádraží v Plzni, u podšprajcnutýho železničáře
(to je ta socha vpravo - během čekání na ostatní je možno podrobně prozkoumat, kde asi tak může končit tyč od výhybky, na první pohled mizející onomu železničáři vzadu pod kabátem).
Kde bydlíme : Ve volné a divoké přírodě, ve vlastnoručně donesených spacácích a případně i stanech. A to na tý louce zelený pod zbytky zříceného hradu Gutštejna, zpustošeného někým úplně jiným než naším Spolkem pro realizaci ptákovin, přestože jeho členstvo tam již několikrát bylo.
Co jíme : Co si přivezeme (přesněji řečeno přineseme na zádech). Samotnou polévkou se asi neuživíme, takže i nějaké konzervy a hlavně dostatek chleba.
Co pijem’ : Na místě je pouze voda, použitelná k vaření. Ostatní potřeby k pití nutno také vzít na záda, nejlépe ve formě pytlíkového čaje.
Co to stojí : Jenom příspěvek na schudlé České dráhy (odhad tak do 40,- Kč).
Co s sebou : Nejméně tolik, abychom to přežili. Nejvíce tolik, abychom to unesli (mezi zastávkou Strahov a Gutštejnem je asi tak 4 km po svých) :

sebe (jinak to nemá cenu).
něco na spaní - spacák (příp. stan pro ty, co v noci neradi vyjou na měsíc), teplé oblečení. Karimatka (nejlépe ta aluminiová) je nutná součást výstroje !!  Změkčilci si mohou vzít třeba i nafukovací matraci (pokud se s ní teda chtějí táhnout).
zabezpečení vlastní tělesné schránky a výstroje proti dešti, krupobití a padajícím tratarům. Ideální je celta (sejde-li se jich více, lze z nich sestavit mezi stromy pod Gutštejnem cosi, podobné přístřešku pro velbloudy - prakticky ověřeno).
hygienické potřeby v míře omezené tím, že umývárna tam tentokrát není (byla pravděpodobně pobořena s ostatními částmi hradu někdy kolem 17.století) a těžko si jí někdo ponese s sebou.
oděv a potřeby na přežití dne pokud možno bez nudy. Plavat není kde, o opalování se uvažovat dá (tedy svítí-li slunce, jako ostatně kdekoliv jinde).
kulturní potřeby. Opět jsou vítány hudební nástroje všeho druhu (kromě piána, to nechte doma, jsou to skoro 4 km).
jídelní nářadí - nejpodstatnější část výstroje (kromě spacáku). Vřele doporučen je kotlík, minimum je vlastní esšus, hrneček a lžíce (umí-li někdo už zacházet s příborem, tak to asi tady moc nevyužije).

Co děláme : Co nás napadne (teda ne aby si to zase někdo vyložil úplně doslova !!). Hodně času zabere cesta, shánění dřeva a vaření.
Kdo to vede : To je furt stejný (možná s dámskou posilou, která se bohužel do uzávěrky tohoto lejstra nevyjádřila, jestli jede určitě).
Co teď : Už nic (kromě opatrného upozornění rodičů, že celý víkend nebudeme doma nikoho rozčilovat).
Co potom : Už se jenom opět  těšit na výlet.

Zpět

Ropáček


ropacek@ropacek.cz

Ropáček 1997