Menu
Menu
Zpět

O blbci a katastofách


O blbci a katastrofách Počítač je rychlej blbec. Navštívíte-li kteroukoliv počítačovou výstavu nebo prohlédnete časopis či katalog, zjistíte, že počítač je stále rychlejší. Ale pořád blbec.

A ještě k tomu záludnej. Usmívá se na Vás ze stránek oněch časopisů či katalogů, usmívá se na Vás z naleštěných výstavních vitrin či umělecky upravených výloh, usmívá se na Vás spolu se svým umělecky naleštěným prodavačem - a čeká.

Čeká, až uvěříte těm katalogům a prodavačům. Čeká, až kvůli němu docela zapomenete na svou oblíbenou ostře ořezanou inkoustovou tužku. Čeká, až zapomenete na to, že je blbec (rychlej). A pak Vám to (rychle) připomene.


Je to jako s každým blbcem - dělá jenom to, co se do něj vložilo.

Vložilo-li se do něj něco nespolehlivého (co se součástek týče), dělá (aspoň zpočátku).

Vložilo-li se do něj něco jenom napůl, dělá (napůl).

Vložilo-li se do něj něco zavirovaného, dělá (tu škodu, co mu poručil virus).

Vložilo-li se do něj něco špatně, dělá (přesně tu chybu, kterou mu někdo zadal).

Vložilo-li se do něj moc elektřiny, dělá (ohňostroj).

Vložilo-li se do něj málo elektřiny, dělá (mrtvého brouka a zmatek v datech).

Vložilo-li se do něj dítě, dělá (starosti jeho rodičům).

Vložilo-li se do něj Vaše několikaleté pracovní úsilí, dělá (jako že ho bude mít uložené navždy).


Katastrofa přichází většinou nečekaně a s jejími následky Vás nesmíří žádná záruka - počítač není mlejnek na kafe a i když je vyměněn v rámci záruky za nový a takzvaně lepší, je to ještě větší blbec, než jste doufali (a než byl ten původní ) - neobsahuje Vaše programy a data. A příčina mnoha počítačových katastrof se může nacházet mezi klávesnicí a židlí (zvlášť pokud jste s počítačem a jeho příslušenstvím odkázáni na vlastní svépomocnou metodu pokusů a omylů nebo na rady sousedů).


Zdánlivě (podle názvu) je moje firma firmou na odstraňování počítačových katastrof. A je smutný pohled na to, kolika z nich se nějak dalo včas předejít. To nejcennější na Vašem počítači jsou uložená data - výsledek Vaší práce, mnohdy penězi neocenitelný. Proto jsou oboustranně nejradostnější ty okamžiky, kdy pro uživatele přivoláme jeho oplakávaná data zpět ze záhrobí.

A právě proto je v naší nabídce všechno to, co v ní je. Aby těch oprav bylo co nejméně.

Až se k ní někde dostanete, přečtěte si jí.

Přece na Vás nevyzraje kdejakej blbec.

Zpět

Ropáček


ropacek@ropacek.cz

Ropáček 1997